Kategorie
Prezenty

Szukamy prezentów mikołajkowych dla dzieci

O ile sami możemy nie świętować już mikołajek, tak nasze dzieci na pewno nam w tym dniu nie odpuszczą i będą chciały je hucznie obchodzić. Dla nich jest to bardzo ważne święto. Nie tyle ze względu jego specyfiki, ale dlatego, że szóstego grudnia otrzymują od św. Mikołaja wspaniałe prezenty na mikołajki. Oczywiście to my je kupujemy, więc to my musimy o nich pomyśleć. Postarajmy się, by w tym roku nasze dzieci były naprawdę zachwycone otrzymanymi podarunkami.

Inne rzeczy podobają się dziewczynkom, a inne chłopczykom – jest to sprawa dość oczywista. Najpierw zastanówmy się więc nad prezentem dla małej księżniczki. A za czym przepadają dosłownie wszystkie dziewczynki? Oczywiście za lalkami! To właśnie nimi mogłyby się bawić całymi godzinami, dosłownie bez końca, zapominając o całym bożym świecie. Dziewczynki uwielbiają otrzymywać nowe lalki, ale też nie tylko. Jeżeli nasza córcia ma już sporo zabawek tego rodzaju, możemy jej dokupić do nich jakieś ubranka czy gadżety. Świetnym pomysłem będzie też mały domek dla lalek. Jeżeli posiadamy pewne zdolności artystyczne, możemy go zrobić sami!

A co podarować chłopakowi? Jaki prezent na mikołajki właśnie mu mógłby przypaść do gustu? Na pewno dobrym wyborem będą wszelkiego rodzaju zabawkowe pojazdy. Już kilkuletni chłopcy fascynują się samochodami. Ucieszą się zatem zarówno z małego standardowego autka, jak i bardziej wymyślnych zabawkowych pojazdów, takich jak karetki, radiowozy policyjne czy koparki bądź śmieciarki. Wybór mamy w tym przypadku olbrzymi. Jeżeli znajdziemy jakiś większy sklep z zabawkami, na pewno dostaniemy w nim mnóstwo odmian takich zabawkowych pojazdów. Sięgnijmy wtedy przynajmniej po dwie takie zabawki i dorzućmy do nich coś jeszcze.

A co z klockami? To akurat są bardzo uniwersalne prezenty na mikołajki, dobre dosłownie dla każdego. Rewelacyjnie sprawdzą się w roli podarunku i dla chłopczyka, i dla dziewczynki. Rodzajów klocków jest mnóstwo, więc zawsze znajdziemy wśród nich taki komplet, którego nasze dziecko jeszcze nie ma. A układanie drobnych elementów jest akurat typem rozwijającej zabawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *