Marzenie o pracy na morzu

Wielu młodych ludzi marzy o pracy na morzu. Ich wyobraźnię rozpala zwłaszcza praca na statkach wycieczkowych, co w ich mniemaniu przypomina niekończące się wakacje. Niestety, praca na statkach często znacznie odbiega od tej utopijnej wizji. W praktyce naprawdę niewielu potrafi sobie wyobrazić czym w rzeczywistości jest praca na morzu. Niestety, kandydaci muszą pamiętać, że starają się o pracę, a nie urlop.

Specyfika pracy na morzu

Wielu młodych ludzi marzy o pracy na morzu

Autor zdjęcia: Contando Estrelas

Jeżeli osoba starająca się o pracę na morzu pozytywnie przejdzie wstępną weryfikację i zakwalifikowana zostanie do odbycia rozmów kwalifikacyjnych z przedstawicielem linii wycieczkowej, może ona dokonać wyboru rodzaju statku, na którym chce pracować. Może być to:

Niezależnie jednak od rodzaju statku, przede wszystkim należy pamiętać o tym, by ściśle przestrzegać wymogów firmy, która ich zatrudniła.

Praca na statku wycieczkowym

Osoby, które dołączają do składu załogi statku wycieczkowego, muszą przejść pewne stopnie treningu pokładowego, a także bezwzględnie muszą przestrzegać dyscypliny i wielu obowiązujących w takim miejscu ograniczeń. Jednym z nich jest na przykład zakaz wstępu do strefy przeznaczonej pasażerów (kiedy nie jest się na służbie).

Decydując się na pracę w takim miejscu, wiedzieć trzeba o tym, że przełożeni będą oczekiwać od swoich pracowników ciężkiej pracy, którą wykonywać będą z uśmiechem na twarzy. Statek wycieczkowy jest miejscem, na którym klienci chcą odpocząć – ma być miło i przyjemnie. Wrażenia tego nie może zepsuć im naburmuszony, arogancki majtek, czy mechanik.

Nie jest jednak tak, że praca w takim charakterze nie ma swoich plusów – wręcz przeciwnie. Praca na statku wycieczkowym, daje młodym ludziom dobry dochód i niepowtarzalną szansę na zobaczenie wielu pięknych i egzotycznych miejsc, do których być może nigdy by nie dotarli za własne pieniądze. To praca, która może być jednorazową przygodą, ale która również z powodzeniem może stać się pomysłem na ciekawe i barwne życie.