Szukasz pracy? Może warto pomyśleć o pracy na statku!

Wielu z nas znajduje się na życiowym zakręcie. Staramy się znaleźć sobie miejsce na rynku, dające z jednej strony pewność zatrudnienia, z drugiej godziwą zapłatę za nasz trud. Części osób udaje się znaleźć taką posadę, części niestety nie. Pracodawcy nie zawsze dbają o swoich pracowników, nie zawsze zależy im też na tym, by pracowali u nich dłuższy okres czasu. To błąd, bowiem szkolenie kolejnej osoby kosztuje i to zarówno w wymiarze czasowym, jak i finansowym.

Nietypowa praca

Praca na statku to stabilna, dobrze płatna praca, w której nie masz rutyny

Autor zdjęcia: New York National Guard

Z jakichś względów, szukając pracy, poruszamy się po utartych schematach. Aplikujemy na oferty pracodawców znajdujących się niedaleko naszego miejsca zamieszkania, w branżach, które wydają się być nam znane. Tymczasem, warto zastanowić się, czy nie korzystniej jest szukać pracy gdzie indziej? Co być powiedział na praca na statku oferty (więcej)?

To stabilna, dobrze płatna praca, w której nie masz rutyny. Na statku, choć jest dużo pracy, to wśród załogi tworzy się niepowtarzalna atmosfera jedności, współuczestniczenia w czymś ważnym. Załoga jest jednym zespołem, zależnym od każdego z jej członków. Tylko ścisłe współdziałanie może zagwarantować sukces i bezproblemowe dotarcie do celu. A są rejsy, które zajmują długie miesiące. To czas, w którym trzeba z jednej strony zbliżyć się do swoich współtowarzyszy, z drugiej wystarczająco długo, by móc oderwać się myślami od lądowej rzeczywistości.

To inny świat, bardziej intensywny, mocno zależny od natury. Obcuje się z nią 24h/dobę, nie ma możliwości spakowania się i pójścia sobie do domu. Statek na czas rejsu staje się domem, jego namiastkę można stworzyć sobie w kajucie, którą się zajmuje samodzielnie, lub z innymi towarzyszami wyprawy.

Zarobki

Praca na statku to również bardzo dobre warunki finansowe, znacznie odbiegające od tego, co pracodawcy mogą zaproponować swoim pracownikom na lądzie. Ponieważ żyją oni w takich warunkach w jakich żyją i każdy ich dzień na statku wygląda w taki sposób, jak wygląda – muszą być za to sowicie wynagrodzeni. Oczywiście, zarobki uzależnione są od stanowiska, które się zajmuje i zakresu obowiązków, które się wypełnia. Na inne pieniądze może liczyć kapitan, na inne majtek. Nie oznacza to jednak, że w tym drugim przypadku pensja jest niska – wręcz przeciwnie. Zaaplikuj, to sam się przekonasz, że warto!