Obsługujemy płatności PayU

płatność PayU

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Jak wybrać fotelik samochodowy dla dziecka?

 

Fotelik samochodowy dla noworodka, to jeden z niezbędnych elementów podczas szykowania wyprawki. Większość z nas ma samochody i często z nich korzysta podczas przemieszczania się. Zgodnie z obowiązującymi przepisami każde dziecko, które nie przekroczyło 150 cm musi jeździć w foteliku.

Foteliki samochodowe dzielone są ze względu na wagę dziecka. Dostępne grupy fotelików samochodowych to:

  • 0-13 kg
  • 0-25 kg
  • 9-36 kg
  • 15-36 kg

Pierwszy fotelik dla niemowlaka z grupy 0-13 kg powinien być dobry do pierwszych urodzin, jeżeli maluch podczas urodzin ważył 3,6 kg. Później dziecko robi się za wysokie, żeby w nim się mieścić i czuć się komfortowo podczas jazdy.

fotelik samochodowy dla noworodka

Jeżeli chcemy, żeby pierwszy fotelik wystarczył na dłużej możemy wybrać fotelik z przedziału 0-25 kg. Taki fotelik powinien wystarczyć dla dziecka na długo.

 

Na co zwrócić uwagę wybierając fotelik dla noworodka?

Fotelik dla noworodka powinien posiadać funkcję rozkładania do pozycji leżącej, w jakiej dziecko powinno podróżować. Niektóre fotelik mogą dodatkowo pełnić funkcję kołyski i leżaczka (np. Fotelik samochodowy ASX)

Powinien posiadać wkładkę redukcyjną dla noworodków, która wypełnia i zmniejsza przestrzeń w foteliku. Dzięki specjalnej wkładce niemowlę nie jest nadmiernie wygięte, a główka jest odpowiednio podtrzymywana z każdej strony, chroni to dziecko przed urazami podczas jazdy.

Fotelik dla niemowlaka powinien być wyposażony w pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa. Takie pasy można dowolnie regulować niezależnie do wagi i wzrostu dziecka oraz ilości ubrań, które ma na sobie. Pasy pięciopunktowe są najbezpieczniejsze w razie wypadku (takie pasy posiada Fotelik Samochodowy BSX).

Fotelik musi mieć możliwość montażu tyłem do kierunku jazdy, ponieważ niemowlęta mogą podróżować tylko w ten sposób.

 

Od kiedy dziecko można wozić przodem do kierunku jazdy?

Dziecko można wozić w foteliku przodem do kierunku jazdy jak przekroczy wagę 13 kg.

 

Niektóre foteliki posiadają ISOFIX. Co to jest ISOFIX?

ISOFIX jest to system montażu gwarantujący najwyższą ochronę dziecka podczas podróży. Stał się międzynarodowym standardem dla wszystkich producentów samochodów i fotelików dziecięcych.

ISOFIX jest mocnym zaczepem ze znormalizowanymi punktami mocowania do stabilnego montażu fotelika. Ta technika mocowania ogranicza do minimum błędy montażowe. Pozwala na szybkie i sprawne zamontowanie fotelika dziecięcego w samochodzie bez użycia pasów bezpieczeństwa. System ISOFIX posiadają np. foteliki samochodowe LEXUS lub foteliki ZSX

 

Co oznacza homologacja wg ECE R44-03 lub ECE R44-04?

Europejski Certyfikat Bezpieczeństwa ECE R44-03 oznacza zgodność wyrobu z obowiązującymi obecnie wymaganiami technicznymi w Europie. Fotelik samochodowy posiadający tę homologację spełnia wymagania określone w powyższym standardzie. 

 

Jeżeli dziecko będzie dużo podróżowało zdecyduj się na zakup droższego fotelika, który spełnia najwyższe normy.  Pamiętaj: wybierając fotelik samochodowy nie kieruj się ceną, a stopniem ochrony zdrowia i życia dziecka!

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Click Shop | Hosting home.pl